![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8583289
*
nr 858 3289
Spegel
1800-tal, höjd: 150 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2013
kl 20:15:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 20:03:05
1
300 kr
11/11 20:04:22
2
350 kr
11/11 20:06:25
1
400 kr
11/11 20:07:08
2
450 kr
11/11 20:07:44
1
500 kr
11/11 20:08:17
2
600 kr
11/11 20:08:49
1
700 kr
11/11 20:09:38
2
800 kr
11/11 20:10:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 858 3289
Spegel
1800-tal, höjd: 150 cm
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 20:03:05 | 1 | 300 kr |
11/11 20:04:22 | 2 | 350 kr |
11/11 20:06:25 | 1 | 400 kr |
11/11 20:07:08 | 2 | 450 kr |
11/11 20:07:44 | 1 | 500 kr |
11/11 20:08:17 | 2 | 600 kr |
11/11 20:08:49 | 1 | 700 kr |
11/11 20:09:38 | 2 | 800 kr |
11/11 20:10:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58